Idealny kolor ubrań dla blondynek

Czasami bywa tak, że pewne osoby chcą, żeby ich ubrania pasowały do koloru ich włosów, ale nie zawsze wiedzą, jaki kolor będzie najlepszy. 

Tutaj blondynki nie są wyjątkiem — często stają przed dylematem, jaki kolor będzie pasować do ich włosów.

Kolory pasujące do blond włosów

Możemy wyróżnić kilka kolorów, które najlepiej pasują do blond włosów.

Biały – to jest akurat bardzo uniwersalny kolor. Rozświetla cerę blondynki i sprawia wrażenia, że jest bardziej promienista. Do blondynek pasuje zarówna zimna, jak i ciepła biel.

Niebieski – bardzo ładnie współgra z blondem. Świetnie się prezentują blondynki z niebieskimi oczami (nie zależnie od odcienia niebieskiego).

Czerwony – bardzo dobrze komponuje z kolorem blond. Tutaj (w przeciwieństwie do czerwonego) ważny jest odcień. Bardziej nasycone kolory o wiele lepiej prezentują się z cieplejszym typem urody, natomiast osoby, u których występuje zimniejszy typ urody, lepiej pasują przygaszona czerwień.

Różowy – bardzo duża część blondynek dobrze prezentuje się z różem.  Tak jak przy kolorze czerwonym, od jaki tego odcień koloru założymy, zależy od naszej urody.  Jeśli blondynka ma cieplejszy typ urody, lepiej, żeby ubierała bardziej nasycony róż, a jeśli ma zimniejszą urodę, bardziej stonowany odcień.

Czarny – tworzy fajny kontrast z jasnymi włosami, a także przyciąga uwagę. Co prawda czasami czerń powoduje, że cienie pod oczami są bardziej podkreślone, ale można temu zapobiec, robiąc sobie makijaż albo założyć biżuterie (na przykład naszyjnik).

Co daje dobrze dopasowany kolor?

Dobrze dobrany kolor podkreśla atuty kobiecej urody, sprawia, że kobieta wygląda promienniej. Redakcja serwisu https://www.alestyl.pl/ dodaje, że mimo wszystko warto eksperymentować z różnymi kolorami, aby odnaleźć ten, który najbardziej tobie odpowiada.