Jak dobierać dodatki: błędy, które sprawiają, że wyglądasz nieprofesjonalnie

Czy wiesz jak prawidłowo dobrać dodatki? Jest to coś, czego większość ludzi uczy się metodą prób i błędów, próbując nowych rzeczy, łącząc i dodając lub usuwając elementy przed lustrem.

Akcesoria mogą nie być całkowicie niezbędne, ale są to te małe szczegóły, które mogą sprawić, że bardzo prosty lub nudny wygląd wygląda bardziej interesująco, więc musisz nauczyć się, jak je wykorzystać i używać ich do tworzenia bardziej kompletnych i odpowiednich strojów na każdą chwilę. Zaletą akcesoriów jest to, że można je dodać łatwo i bez nadmiernego komplikowania swojego życia, a jeśli chcesz zachować profesjonalizm, musisz po prostu trzymać się z dala od kilku podstawowych błędów.

Noszenie zbyt wielu akcesoriów

Mówi się, że mniej znaczy więcej, a w przypadku akcesoriów jest to ważne. Jasne, można nosić pierścionki na wszystkich palcach i kolekcję kilku łańcuszków jednocześnie, ale w stylu swobodnym. Chodzi o to, że akcesoria są szczegółami, które uzupełniają twój wygląd i nie kradną całej uwag. Noś to, co lubisz, ale nie popadaj w skrajność posiadania całej ręki pełnej

Nie dbanie o swoje akcesoria

Brudne, zniszczone, zaniedbane lub zbyt stare (co nie jest tożsame z vintage) akcesoria sprawiają, że i Ty wyglądasz na zaniedbanego i sprawiasz wrażenie osoby, która nie zwraca uwagi na szczegóły i nie szanuje swojego miejsca pracy. Nie potrzebujesz co roku nowych akcesoriów, wystarczy, że nauczysz się o nie dbać i utrzymywać je w najlepszym stanie. Jak dbać o akcesoria? Niezbędne wskazówki znajdziesz w http://www.ametyst.pl

Niedopasowanie stroju

Dotyczy to kolorów i materiałów. Akcesoria powinny być spójne i stanowić elementy, które wyróżniają się i pomagają uzupełnić wygląd, wykorzystując kolory, które dobrze współgrają i odpowiednie materiały, aby osiągnąć wygląd, do którego zmierzasz. Podobnie jak w przypadku butów, paska i krawata, należy wziąć pod uwagę, że nie wszystkie akcesoria będą pasowały do wszystkich strojów.

Nie rozważanie znaczenia akcesoriów

To bardzo proste, są pewne akcesoria, które mają swoje znaczenie (społeczno-kulturowe), więc należy ich unikać, jeśli nie chcemy tego pokazać. Na przykład, należy unikać zakładania obrączki na palec ślubny, jeśli jesteś singlem, lub unikać noszenia brioszek, które wyglądają jak medale odznaczonych żołnierzy, lub akcesoria, które mogą być obraźliwe dla niektórych ludzi.