Jak uzyskać idealną fryzurę męską?

To niezaprzeczalne: nasza fryzura odgrywa bardzo ważną rolę w pierwszym wrażeniu, jakie robimy. Jest to jeden z najbardziej widocznych aspektów naszego wyglądu.

W przeciwieństwie do fryzur damskich, trendem w męskich fryzurach jest dążenie do pewnej pionowości, aby wydłużyć i utwardzić rysy twarzy, co osiąga się poprzez poszukiwanie pionowych linii w cięciu, zwykle poprzez pozostawienie boków krótszych niż góra.

Jednak sprawienie, by fryzura działała na naszą korzyść, sięga znacznie dalej. Dobra fryzura ma skomplikowaną misję znalezienia równowagi pomiędzy współczesną modą, tym co pasuje do naszych rysów twarzy, a tym co odpowiada jakości naszych włosów i wizerunkowi, który chcemy prezentować w życiu codziennym.

WSKAZÓWKI, JAK UZYSKAĆ IDEALNĄ FRYZURĘ

1. Wybierz się do tego samego fryzjera

Zdarzyło się to każdemu z nas: z różnych powodów zmieniliśmy fryzjera i musieliśmy na nowo tłumaczyć, co nam się podoba. Punkt, w którym fryzjer naprawdę rozumie, czego chcemy, może być trudny do osiągnięcia, dlatego zalecamy, aby za każdym razem udawać się do tego samego fryzjera.

2. Nie bój się zmian

Być może przez całe życie nosiłeś tę samą (lub bardzo podobną) fryzurę. Wyjście ze swojej strefy komfortu nie jest łatwe. Kiedy już przyzwyczaisz się do wyglądania w określony sposób, przeraża cię radykalna zmiana.

Nie bój się jednak poprosić fryzjera o polecenie fryzury pasującej do Twoich cech. I jeśli on lub ona sugeruje zmianę, zgódź się na to. Twój nowy wygląd będzie wymagał przyzwyczajenia, ale po kilku dniach możesz być zaskoczony, odkrywając najlepszą wersję siebie.

3. Pomyśl o swoim codziennym życiu

Być może uważasz, że życie jest zbyt krótkie, by nosić nudną fryzurę. My się w tym w pełni zgadzamy. Jednak fryzury takie jak farbowanie na jaskrawy kolor nie są najlepszym wyborem na każdą okazję. Dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na fryzurę typu under cut. 

Jeśli pracujesz w publicznym lub bardzo formalnym miejscu, być może będziesz musiał dostosować się do polityki firmy. Miej to na uwadze także wtedy, gdy jesteś w trakcie poszukiwania pracy (a nawet wtedy, gdy za chwilę poznasz teściów).

4. Zachowaj ciągłość cięcia

Wszystkie fryzury wyglądają lepiej po wyjściu od fryzjera niż po kilku tygodniach. Zalecamy wizyty u fryzjera co dwa tygodnie, aby zapewnić czyste, wykończone cięcie.

Pamiętaj, że pielęgnacja w domu, taka jak wybór dobrego szamponu czy suszenie włosów, również odegra ważną rolę w tym, jak Twoja fryzura będzie wyglądać pomiędzy wizytami.