Spódnica ołówkowa – czy sprawdzi się na wiosnę?

Wiele kobiet na co dzień preferuje elegancki styl ubierania lub pełnione przez nie stanowisko zawodowe narzuca konkretne normy w kwestii doboru ubrań. O ile zimą chętniej nosi się spodnie, które zapewniają większy komfort cieplny niż spódnice czy sukienki, to wiosną przychodzi czas na zmiany w swojej garderobie. Nie tylko eksperymentujemy wówczas z kolorami i wzorami, lecz również odkrywamy nowe fasony. Jak stworzyć swobodną, a przy tym elegancką i oficjalną stylizację na wiosenne dni? W tym pomoże!

Podkreślenie kobiecości

Kiedy za oknem pojawia się coraz więcej słońca, słupki w termometrach rosną, wiele z pań ma ochotę schować wreszcie grube ubrania i założyć coś zwiewnego. Do pracy, na specjalną okazję czy kolację w eleganckiej restauracji sprawdzi się idealnie spódnica ołówkowa. To klasyczny fason, który zapewnia stylizacji uniwersalność, natomiast kobiety, które stawiają na odrobinę ekstrawagancji, mogą dopasować do niego nieco odważniejszą bluzkę czy dodatki – buty lub biżuterię. Ten krój spódnicy pozwala wyeksponować swoje kobiece atuty i wysmukla sylwetkę przy zachowaniu elegancji.

Kolorowe szaleństwo

Nie wszystkie stanowiska zawodowe wymuszają stosowanie się do konkretnego dress codu. Mając dowolność w wyborze kreacji do pracy czy na biznesowe spotkania, kobiety często stawiają na odważniejszą kolorystykę, która doda kreacji oryginalności i niepowtarzalnego charakteru. A w jakich barwach najlepiej ubrać się wiosną? Gdy pojawiają się pierwsze upały, warto zakładać ubrania w jasnych kolorach. Nie przyciągają one słońca w tak dużym stopniu jak ciemne tkaniny, dzięki czemu zapewniają więcej komfortu oraz swobody podczas upałów. Czas, kiedy przyroda budzi się do życia sprzyja też noszeniu wszelkiego rodzaju barw harmonizujących z naturą, zieleni, czerwieni, żółtego.

Poszukujesz odpowiednich fasonów, kolorów i wzorów spódnic w sam raz na wiosnę? Wiele interesujących pomysłów na modne, wiosenne stylizacje znaleźć możesz w sklepie internetowym Bialcon.pl.