Marka Ellesse – co powinieneś o niej wiedzieć?

Ellesse to marka odzieżowa, która po wielu latach powróciła, gdyż była przytłoczona przez większe Marki takie Jak Adidas czy Nike.

To sprawiło, że przez wiele lat ciężko było jej się przebić, pomimo że istniała przez wiele lat. W jaki sposób udało jej się przebić? Co jeszcze powinieneś wiedzieć o tej marce?

Początki marki Ellesse

Markę założył Leonardo Servadio we włoskim mieście — Perugia. Leonardo pasjonował się sportem — głównie tenisem i nartami, ale lubił również projektować sportowe ubrania. Jego rodzina była już powiązana z modą, rodzice prowadzili sklep tekstylny, który w tamtych czasach był popularny. Leonardo był wiecznie niezadowolony z tego, że nie może znaleźć sportowej marki, która by mu odpowiadała.

To spowodowało, że postanowił założyć własną markę, która całkowicie pokrywała się z jego wizją. W latach 50. powstały jego pierwsze ubrania. Były to spodnie narciarskie wykonane z wysokiej jakości materiałów. W tym momencie powstała jego marka Ellesse. Nazwa ta wywodzi się z jego inicjałów. W 1959 założył fabrykę w mieście Perugia. W latach 60. powstało logo marki prezentujące pół piłki tenisowej otoczonej nartami.

Sukces Marki Ellesse

W latach 60. ellesse staje się jednym z największych producentów ubrań narciarskich. Niedługo później marka stawia również na projektowanie ubrań dla osób uprawiających tenis czy wyścigi samochodowe. W koszulkach od Ellesse grali włoscy piłkarze i wywalczyli mistrzostwo świata. Ubrania były niezwykle wygodne, dzięki czemu docenił je nawet Giannini Poli — zwycięzca maratonu w Nowym Jorku, a także Marc Girardelli — mistrz narciarstwa. W latach 70. i 80. marka stała się popularną odzieżą uliczną. Była zarówno funkcjonalna, jak i wygodna łącząc styl uliczny ze sportowym.

Wygoda i funkcjonalność odzieży od Ellesse

Dzisiejszy wizerunek marki pochodzi z lat 80. W tamtym czasie marka skupiła się na ubraniach, które sprawdzają się w mieście. Odzież jest wygodna i funkcjonalna, idealna w codziennych stylizacjach. Materiały są lekkie i przewiewne, dzięki czemu ciało zachowuje optymalną temperaturę. Ubrania są wzbogacone o wiele kieszeni i zamków. Można je nosić niezależnie od pogody. Warto również wspomnieć o jakości, która zachowała się przez lata. Doceniły ją również gwiazdy, które noszą ubrania tej marki aż do dziś.

Marka Ellese wraca po latach

W latach 90. rynek rozwijał się szybko. W tamtym czasie podbijał go Adidas, Nike czy też Puma, którzy prezentowali coraz to nowsze rozwiązania. Pomimo że Ellesse nadal produkowała ubrania wysokiej jakości, niestety została przytłoczona przez wcześniej wspomniane marki i zapomniana na wiele lat. 30 lat później marka zaczęła być znowu bardziej rozpoznawalna, a ubrania wróciły do łask. W 2010 królowały głównie ubrania uliczne od Ellesse, takie jak kurtki kangurki oraz T-shirty. Odzież jest nowoczesna i modna, przygotowana przez najlepszych projektantów, dzięki czemu oferuje coraz to nowsze rozwiązania. Warto również wspomnieć o tym, że producent wytwarza również inne mniej oczywiste dodatki jak szaliki czy czapki.

Ellesse dziś jest popularną marką, która pomimo kryzysu pozostanie na długi czas. Dziś uznawana za markę premium, kojarzona ze sportem, wygodą i wysoką jakością, a także znanymi gwiazdami muzycznymi i aktorami. Ellesse wyróżnia stosunkowo niska cena, pomimo wysokiej jakości i nowoczesnego designu. Klienci zwracają również uwagę na wyjątkową historię producenta odzieży, dzięki czemu ubrania traktowane są jako kultowe. Dziś również warto zaopatrzyć się w ubrania marki Ellesse, ponieważ pomimo upływu lat, ubrania nie straciły na jakości.